Սարգսյան Ռոբերտ Գուրգենի
1999թ. աշխատել է ՀՀ բնապահպանության նախարարության հատուկ պահպանվող տարածքների վարչության արգելոցապարկային համալիրում որպես առաջատար մասնագետ:
2001- 2005թթ. աշխատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի «Նոր Նորք» տարածքային ստորաբաժանման գրանցման բաժնի տեղեկատվության ենթաբաժնում որպես առաջին կարգի մասնագետ, ենթաբաժնի պետ, տարածքային ստորաբաժանման ընդհանուր բաժնի պետ:
2005-2007թթ. աշխատել է ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի վճարումների ծառայության «Ավան» տարածքային բաժանմունքում որպես պատասխանատու:
2007-2011թթ. եղել է ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի «Ավան», ապա՝ «Մարաշ» տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավար: 2012թ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի «Երեւան» տարածքային ստորաբաժանման ղեկավարի տեղակալ:
2005թ. ընտրվել է Ավան համայնքի ավագանու անդամ: ՀՀ քաղաքացիական ծառայության առաջին դասի խորհրդական է:
2012թ. դեկտեմբերի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 1 ընտրատարածքում:
2013 - 2015 թվականներին եղել է Տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ 2015 թվականի սեպտեմբերի 10-ից Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է։
2013թ.-ից ՀՀԿ խորհրդի անդամ է:
2017թ.-ին ընտրվել է ԵԿՄ վարչության անդամ:
Հասարակական-քաղաքական և մարդասիրական սկզբունքների հաստատման ուղղությամբ ծավալած գործունեության համար, Ֆրիտյոֆ Նանսեն» հիմնադրամի նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Ֆրիտյոֆ Նանսեն» ոսկյա հուշամեդալով:

Родился 22 июля, 1972г. в селе Чартар Мартунинского района НКР.
1999г. –Заповеднический комплекс Управления по особо охраняемым территориям Министерства охраны природы РА, ведущий специалист.
2001-2005гг. - Информационное подразделение отдела регистрации “Нор Норк” территориального подразделения Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА, специалист 1 категории, начальник подразделения, начальник общего отдела территориального подразделения.
2005-2007гг. – Служба по уплатам “Аван” территориального отделения Государственного Фонда социального страхования РА, ответственный отделения.
2007-2011гг. –Территориальные подразделения “Аван” затем “Мараш” аппарата Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА, руководитель подразделения.
2012г. - Территориальное подразделение “Ереван” аппарата Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА, заместитель руководителя подразделения.