Սարգսյան Ռոբերտ Գուրգենի
1999թ. աշխատել է ՀՀ բնապահպանության նախարարության հատուկ պահպանվող տարածքների վարչության արգելոցապարկային համալիրում որպես առաջատար մասնագետ:
2001- 2005թթ. աշխատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի «Նոր Նորք» տարածքային ստորաբաժանման գրանցման բաժնի տեղեկատվության ենթաբաժնում որպես առաջին կարգի մասնագետ, ենթաբաժնի պետ, տարածքային ստորաբաժանման ընդհանուր բաժնի պետ:
2005-2007թթ. աշխատել է ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի վճարումների ծառայության «Ավան» տարածքային բաժանմունքում որպես պատասխանատու:
2007-2011թթ. եղել է ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի «Ավան», ապա՝ «Մարաշ» տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավար: 2012թ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի «Երեւան» տարածքային ստորաբաժանման ղեկավարի տեղակալ:
2005թ. ընտրվել է Ավան համայնքի ավագանու անդամ: ՀՀ քաղաքացիական ծառայության առաջին դասի խորհրդական է:
2012թ. դեկտեմբերի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 1 ընտրատարածքում:
2013 - 2015 թվականներին եղել է Տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ 2015 թվականի սեպտեմբերի 10-ից Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է։
2013թ.-ից ՀՀԿ խորհրդի անդամ է:
2017թ.-ին ընտրվել է ԵԿՄ վարչության անդամ:
Հասարակական-քաղաքական և մարդասիրական սկզբունքների հաստատման ուղղությամբ ծավալած գործունեության համար, Ֆրիտյոֆ Նանսեն» հիմնադրամի նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Ֆրիտյոֆ Նանսեն» ոսկյա հուշամեդալով:

Born on July 22, 1972 in the village of Chartar of Martuni region (NKR).
1999 – Reserve Park Complex of the Department of Special Protection Areas of the RA Ministry of Nature Protection, leading specialist.
2001-2005 – Information Subdivision of the Registration Department of “Nor Nork” Territorial Subdivision of the State Committee of the Real Estate Cadastre adjunct to the RoA Government, 1st class specialist, head of the subdivision, head of the general department of the territorial subdivision.
2005-2007 – “Avan” Territorial Subdivision of the Payment Service of the RA Social Insurance State Foundation, head of the division.
2007-2011 - “Avan” later “Marash” Territorial Subdivisions of the RA Social Insurance State Foundation Staff, head of the subdivision.
2012 - “Yerevan” Territorial Subdivision of the RA Social Insurance State Foundation Staff, deputy head of the subdivision.
2005 – Elected a member of the Council of the Elders of Avan community. He is the RA civil service 1st class adviser.