Շիրակի մարզի կանանց խորհրդի նախագահ
1980թ. աշխատել է Սպիտակի պրոֆուսումնարանում, նաև Արևաշող գյուղի միջանակարգ դպրոցում՝ որպես ուսուցչուհի:
1989թ.-ից դասավանդել է Լենինականի հաշվապահական դպրոցում՝ միաժամանակ ղեկավարելով արհմիութենական կազմակերպությունը:
1993թ.-ին համագործակցել է ՀՀԿ-ն Աշոտ Նավասարդյանի և նրա թիմակիցների հետ :
1995թ.-ից նոյեմբերի 15-ից Անդրանիկ Մարգարյանի նախաձեռնությամբ ձևավորվել է Շիրակի մարզի ՀՀԿ-ը, որի հիմնադիր անդամն է:
2000թ.-ին իր անմիջական նախաձեռնությամբ մարզում ձևավավորում է կանանց մարզային խորհուրդը, որն էլ նախագահում է մինչ օրս: Կազմավորման օրվանից հանդիսանալով խորհրդի անդամ` իրականացրել է բուռն և ակտիվ հասարակա-քաղաքական գործունեություն` համագործակցելով հասարակական կազմակերպությունների, պետական կառույցների հետ:
2000թ.-ից մինչև օրս աշխատում է Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր ՓԲԸ-ում արհմիութենական կազմակերպության նախագահի տեղակալ, «Ղարս» մասնաճյուղի արհմիութենական նախագահ:

Chairwoman of the Women’s Council of the Republican Party of Shirak region
In 1976-1980 studied at the physico-mathematical department of Kirovakan State Pedagogical Institute.
In 1980 worked at Spitak College, as well as at Arevashogh secondary school as a teacher.
In 1989 worked at Leninakan bookkeeping school as a teacher, at the same time headed a trade union organization.
In 1993 cooperated with Ashot Navasardyan and his team members in the RPA.
She is a founder member of the RPA of Shirak region which was established on November 15, 1995 by the initiative of Andranik Margaryan.
In 2000 by her own initiative established Regional Women’s Council and has chaired it up to the present. Being a member of the council she realized active social, political activities, cooperating with non-governmental organizations and state structures.
Since 2000- vice-president of the trade union of "Electric Networks of Armenia" CJSC, as well as head of “Kars” branch of the trade union.