Շիրակի մարզի կանանց խորհրդի նախագահ
1980թ. աշխատել է Սպիտակի պրոֆուսումնարանում, նաև Արևաշող գյուղի միջանակարգ դպրոցում՝ որպես ուսուցչուհի:
1989թ.-ից դասավանդել է Լենինականի հաշվապահական դպրոցում՝ միաժամանակ ղեկավարելով արհմիութենական կազմակերպությունը:
1993թ.-ին համագործակցել է ՀՀԿ-ն Աշոտ Նավասարդյանի և նրա թիմակիցների հետ :
1995թ.-ից նոյեմբերի 15-ից Անդրանիկ Մարգարյանի նախաձեռնությամբ ձևավորվել է Շիրակի մարզի ՀՀԿ-ը, որի հիմնադիր անդամն է:
2000թ.-ին իր անմիջական նախաձեռնությամբ մարզում ձևավավորում է կանանց մարզային խորհուրդը, որն էլ նախագահում է մինչ օրս: Կազմավորման օրվանից հանդիսանալով խորհրդի անդամ` իրականացրել է բուռն և ակտիվ հասարակա-քաղաքական գործունեություն` համագործակցելով հասարակական կազմակերպությունների, պետական կառույցների հետ:
2000թ.-ից մինչև օրս աշխատում է Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր ՓԲԸ-ում արհմիութենական կազմակերպության նախագահի տեղակալ, «Ղարս» մասնաճյուղի արհմիութենական նախագահ:

Родилась 2 января, 1959г. в селе Аревашог Лорийского региона.
1989г. – преподавала в Ленинаканской бухгалтерской школе и одновременно была руководителем профсоюзной организации.
1993г.-сотрудничала с Ашотом Навасардяном и его командой в РПА.
Является членом-учредителем РПА Шираксого региона, которая была создана 15.11.1995г. по инициативе Андраника Маргаряна.
С 2000г. – является председателем Регионального Совета Женщин, который был создан по ее личной инициативе. Являясь членом Совета, проводила активную общественно-политическую деятельность, сотрудничая с общественными организациями и государственными структурами.
С 2000г. по сей день- работает в ЗАО “Электрические сети Армении” заместителем председателя профсоюзной организации и председателем профсоюзной организации отделения “Карс”.