ՀՀԿ Կենտրոն տ/կ կանանց խորհրդի նախագահ, Երևանի Տ. Շևչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի տնօրեն
1985-1989 թթ. աշխատել է Երևանի Ա. Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրոցի դաստիարակչական աշխատանքների գծով տնօրենի տեղակալ:
1989-2002 թթ.՝ Երևանի Ա. Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրուցի ուսումնադաստիարակչական աշխատանքների գծով տնօրենի առաջին տեղակալ:
2002-2009 թթ. եղել է Երևանի Կենտրոն թաղապետարանի կրթության, մշակույթի, սպորտի և լրատվության բաժնի պետ:
2010-2011 թթ.՝ Երևանի քաղաքապետարանի մշակույթի վարչության պետ:
2011 թ. աշխատում է Երևանի Տ. Շևչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի տնօրեն:
2003 թ. ՀՀԿ անդամ է:
2012 թ.՝ ՀՀԿ Կենտրոն տարածքային կազմակերպության կորհրդի անդամ և ՀՀԿ Կենտրոն տարածքային կազմակերպության կանանց խորհրդի նախագահ:
2012 թ. ստացել է ՀՀԿ նախագահ Ս. Սարգսյանի պատվոգիր կուսակցական, հասարակական-քաղաքական գործունեության համար:
2013 թ.՝ Երևանի քաղաքապետ Տ. Մարգարյանի կողմից պարգևատրվել է «Երևան քաղաքի պատվավոր մանկավարժ» հուշամեդալով:

Туманян Елеонора Павловна
Председатель Совета женщин территориальной организации Кентрона РПА, Директор старшей школы N42 имени Т. Шевченко
Родилась 26 мая 1958г. в городе Ереване.
1982 г.- окончила историкоанглийский факультет Государственного педагогического института им. В. Брюсова.
1975-1977 гг.- работала в средней школе 12 им. В. Амбарцумяна.
1985-1989 гг.- работала заместителем директора по учебно-воспитательной части в средней школе 8 имени А.Пушкина.
1989-2002 гг.- работала 1-ым заместителем директора по учебно-воспитательной части в средней школе 8 имени А.Пушкина.
2002-2009 гг.- работала начальником отдела по культуре, образованию, спорту и информации мэрии Еревана.
2010-2011 гг.- работала начальником управления по культуре мэрии Еревана.
С 2011г.- работает директором старшей школы 42 им.Т. Шевченко города Еревана.
С 2003г. - член РПА.
С 2012 г. - член Совета территориальной организации Кентрона РПА, Председатель Совета женщин территориальной организации Кентрона РПА.
2012 г. - награждена почетной грамотой Президента РА Сержа Саргсяна за партийную, общественно-политическую деятельность.
2013 г. - награждена медалью “Почетный педагог города Еревана” со стороны мэра Еревана Т. Маргаряна.