Մարգարյան Կարեն Վաչիկի
1979-1984 թթ. - Երևանի Կ. Մարքսի անվ. պոլիտեխնիկական ինստիտուտ, մասնագիտացումը` ինժեներ- սիստեմատեխնիկ
2004-2006 թթ. - Երևանի Հյուսիսային համալսարան /հեռակա ուսուցում/, մասնագիտացումը` Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում։
1978 - 1979 թթ. Հայկական ՍՍՀ ավտոտրանսպորտի մինիստրություն` շինվերանորոգման վարչության բանվոր
1984 - 1993 թթ. «Հայավիակոմպլեքս» ԱՄ «Հրազդան» և «Միկրոպրոցեսոր» գործարաններ` ինժեներ, տեղամասի պետ, արտադրամասի պետի տեղակալ, գլխավոր ինժեների տեղակալ, գլխավոր ինժեներ
1993 –2004 թթ. - զբաղվել է գործարարությամբ
2004 - 2007 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ` ՀՀ վարչապետի վերահսկողական ծառայության գլխավոր մասնագետ

Родился 25 января 1962г. в городе Ереване.
2004-2006 гг.- Ереванский Северный Университет / заочное обучение/ по специальности Экономика предприятий и управление.
1978-1979 гг.- работал рабочим в РСУ Министерства автотранспорта.
1984-1993 гг.- работал инженером, начальником участка, заместителем начальника производственного отдела, зам. главного инженера, главным инженером заводов “Армавиакомплекс”, “Раздан”, “Микропроцессор”.
1993-2004 гг.- занимался предпринимательством.
2004-2007 гг.- работал главным специалистом кантрольной службы Премьер-министра РА.
2007-2008 гг.- работал начальником управления строительства и природных ресурсов аппарата правительства РА.
С 2008 г.- работает начальником управления территориального развития и охраны природы аппарата правительства.