Մինասյան Գրիգոր Արայի
2000-2005 թվականներին սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը:
2005-2008 թվականներին սովորել է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում:
2006-2011 թվականներին դասավանդել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ իրավաբանական քոլեջում:
2008 թվականից հանդիսանում է «Արդարադատություն» գիտական հանդեսի գլխավոր խմբագիրը (հանդեսը հաստատված է ՀՀ ԲՈՀ-ի կողմից):
2012 թվականից հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի անդամ:
2013 թվականի մայիսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրվել է Երևանի ավագանու անդամ:
2014 թվականից հանդիսանում է Հանրային իրավունքի եվրոպական կազմակերպության (EPLO) երևանյան մասնաճյուղի տնօրենը:
2017 թվականի մայիսի 14-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ընտրական ցուցակով ընտրվել է Երևանի ավագանու անդամ:
2004-2009 թվականներին աշխատել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ում` զբաղեցնելով տնօրենի իրավական հարցերով օգնականի, այնուհետև` տնօրենի իրավական հարցերով տեղակալի պաշտոնը:
2009-2010 թվականներին աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմում՝ որպես մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի հետ կապերի վարչության պետ: Միաժամանակ դասավանդել է ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտում և ղեկավարել ինստիտուտի իրավագիտության ամբիոնը:
2010-2011 թվականներին աշխատել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ում որպես իրավագիտության ամբիոնի վարիչ:

Родился 23 декабря 1983 года в Ереване.
2000-2005гг.- учился и с отличием окончил юридический факультет Армяно- Русского(Славянского) Университета.
2005-2008гг.- учился в Академии государственного управления РА.
2008г.- защитил кандидатскую диссертацию и получил ученую степень кандидата юридических наук.
2006-2011гг.- преподавал в ГНКО юридическом колледже «Юридический институт Министерства юстиции РА».
С 2008г.- является главным редактором научного издания «Юстиция» (издание утверждено со стороны Высшей Аттестационной Комиссии РА).
С 2011г.- является официальным представителем Европейской организации публичного права в Афинах.
С 2012 г.- член Палаты адвокатов РА.
5 мая 2013г.- по пропорциональному списку РПА был избран членом Совета Старейшин Еревана.
2003-2004гг.- параллельно с учебой работал юристом в частной организации.
2004-2009гг.- работал помощником, а затем заместителем директора по юридическим вопросам в ГНКО “Юридический институт Министерства юстиции РА”.
2009-2010гг.- работал начальником управления по связям с Европейским судом по правам человека Министерства юстиции РА, преподавал в Юридическом институте Министерства юстиции РА и заведовал кафедрой юриспруденции.
2010-2011гг.- работал заведующим кафедрой юриспруденции ГНКО “Юридический институт Министерства юстиции РА”.
2011-2012гг.- занимал должность эксперта-юрисконсульта ГНКО “Юридический институт Министерства юстиции РА”, а затем переведен на должность помощника директора по юридическим вопросам.