Մինասյան Գրիգոր Արայի
2000-2005 թվականներին սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը:
2005-2008 թվականներին սովորել է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում:
2006-2011 թվականներին դասավանդել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ իրավաբանական քոլեջում:
2008 թվականից հանդիսանում է «Արդարադատություն» գիտական հանդեսի գլխավոր խմբագիրը (հանդեսը հաստատված է ՀՀ ԲՈՀ-ի կողմից):
2012 թվականից հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի անդամ:
2013 թվականի մայիսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրվել է Երևանի ավագանու անդամ:
2014 թվականից հանդիսանում է Հանրային իրավունքի եվրոպական կազմակերպության (EPLO) երևանյան մասնաճյուղի տնօրենը:
2017 թվականի մայիսի 14-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ընտրական ցուցակով ընտրվել է Երևանի ավագանու անդամ:
2004-2009 թվականներին աշխատել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ում` զբաղեցնելով տնօրենի իրավական հարցերով օգնականի, այնուհետև` տնօրենի իրավական հարցերով տեղակալի պաշտոնը:
2009-2010 թվականներին աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմում՝ որպես մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի հետ կապերի վարչության պետ: Միաժամանակ դասավանդել է ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտում և ղեկավարել ինստիտուտի իրավագիտության ամբիոնը:
2010-2011 թվականներին աշխատել է «ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ում որպես իրավագիտության ամբիոնի վարիչ:

2005-2008 – Academy of State Administration of the Republic of Armenia.
Since 2011 – Official representative of the Republic of Armenia to the European Public Law Organization /Athens/.
Since 2012 – Member of the RA Chamber of Advocates.
May 5, 2013 – Elected a member of the Council of Elders of Yerevan by the proportional list of the Republican Party of Armenia.
2003-2004 – Private Company, lawyer.
2004-2009 - “Law Institute of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia” SNCO, Assistant to Director on Legal Affairs, later Deputy Director on Legal Affairs.
2009-2010 - Ministry of Justice of the Republic of Armenia, Department of Relations with the European Court of Human Rights. “Law Institute of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia” SNCO, Lecturer and Head of Chair of Jurisprudence.
2011-2012 - “Law Institute of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia” SNCO, Expert-Adviser, later Adviser to Director on Legal Affairs.
2012 - Office of Human Rights Defender of the Republic of Armenia, Head of the Legal Analysis Department.