Ծնվել է 1989 թ., 1 նոյեմբերի, ք. Երևան
2011-2014թթ.-ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ` քրեադատավարական իրավունքների վարչության մասնագետ, իրավական վերլուծության վարչության առաջատար մասնագետ, վարչության պետի ժ/պ, վարչության պետ, ՀՀ Սահմանադրական դատարանում մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչ
2014թ.-ից՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարան` դասախոս
2014թ.-ից՝Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան` քրեական իրավունքի և քրեական դատավարության իրավունքի ամբիոնի և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի դասախոս
2015թ.-ից՝ ՀՀ արդարադատության ակադեմիա` դասախոս
2014-2016թթ.-ՀՀ Սահմանադրական դատարան` նախագահի խորհրդական
2016թ. սեպտմեբերի 29-ից՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի օգնական
Զինապարտ է: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու է, 25-ից ավելի գիտական հոդվածների հեղինակ: 2014թ.-ից ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ՝ փաստաբան:

Born on November 1, 1989 in Yerevan.
2011-2014, Ombudsman’s Office, specialist at Procedural Rights Department, leading specialist at Legal Analysis Department, Acting Head of Department,
Department Head, Human Rights Defender’s representative at the Constitutional Court of the Republic of Armenia
2014, American University of Armenia, lecturer
2014, Russian-Armenian (Slavonic) University, lecturer at the Chair of Constitutional Law, Criminal Law and Criminal Procedure Law
2015, Justice Academy, lecturer
2014-2016, Adviser to the President of the Constitutional Court
As of September 29, 2016, Assistant to Prime Minister
Liable to military service; Candidate of Legal Sciences, author of over 25 scientific articles. Since 2014, lawyer, member of RA Lawyers’ Chamber.