Միրզոյան Նարեկ Լյովայի
2009թ.-ին ավարտել է  Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության  ֆակուլտետը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան:
2011թ.-ին գերազանցությամբ ավարտել է ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրատուրան՝ իրավագիտություն մասնագիտությամբ:
2017թ.-ին ավարտել է ՀՀԿ <<Անդրանիկ Մարգարյան>> քաղաքական դպրոցը:
Աշխատանքային փորձ
2014թ.-ին  աշխատել է  ՀՀ Ֆինանսների նախարարության Շիրակի տարածաշրջանային մաքսատանը՝ որպես գանձումների համակարգման բաժնի մաքսային տեսուչ-իրավաբան:
2015-2016թթ.-ին աշխատել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղում՝ որպես ձեռնարկատիրական իրավունքի դասախոս:
2016թ.-ին աշխատել է ՀՀ ԿԱ Պետական եկամուտների կոմիտեի Շիրակի տարածաշրջանային մաքսատանը՝ որպես գանձումների համակարգման և հաշվառման բաժնի մաքսային տեսուչ-իրավաբան:
2017-2018թթ.-ին աշխատել է ՀՀ ԿԳՆ <<Շիրակի Մ.Նալբանդյանի անվան պետական համալսարան>> հիմնադրամի Իրավաբանական ծառայությունների, փաստաթղթերի պահպանման և արխիվացման հատուկ բաժնի վարիչ,այնուհետև նույն հիմնադրամի Անձնակազմի կառավարման և իրավական ապահովման բաժնի պետ:
2018-2022թթ.-ին  ՀՀԿ <<Գյումրի>> շրջանային կազմակերպության կազմակերպիչ-համակարգող:
Հասարակական - քաղաքական  գործունեություն
2010թ.-ից Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ է:
2013-2014թթ.-ին ՀՀԿ Շիրակի ՏԿ <<Գյումրի-2>> ՇԿ երիտասարդական խորհրդի նախագահ:
2017-2018թթ.-ին ՀՀԿ Շիրակի ՏԿ խորհրդի նախագահի օգնական:
2018թ.-ից առ այսօր  ՀՀԿ <<Գյումրի>> ՇԿ խորհրդի նախագահի տեղակալ:
2018թ.-ին պարգևատրվել է ՀՀԿ նախագահի պատվոգրով:
2021թ.-ին ընտրվել է Գյումրի համայնքի ավագանու անդամ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ընտրական ցուցակով:

Родился 24 ноября 1989 г. в г. Ленинакане
В 2009 г. окончил Ереванский государственный университет, факультет юриспруденции, получив степень бакалавра.
В 2011 г. с отличием окончил магистратуру Научно-образовательного центра НАН РА по специальности “Юриспруденция”.
В 2017 г. окончил политическую школу “АндраникМаргарян” РПА.
В 2014 г. работал в Ширакской региональной таможне Министерства финансов РА, занимая должность таможенного инспектора-юриста отдела по систематизации сборов.
2015-2016 гг. работал вГюмрийском филиале Армянского государственного экономического университета в качестве преподавателя предпринимательского права.
В 2016 г. работал в Ширакской региональной таможне Комитета государственных доходов при правительстве РА в качестве таможенного инспектора-юриста отдела по систематизации и учета сборов.
2017-2018 гг. работал в фонде “Ширакский государственный университет имени М, Налбандяна” МНО РА в качестве заведующего специальным отделом юридической службы, сохранения и архивации документов, впоследствии начальника отдела по правовому обеспечению и управлению персонала того же фонда.
2018-2022 гг. в районной организации “Гюмри” РПА в качестве организатора-координатора.
Общественно-политическая деятельность
С 2010 г. член Республиканской партии Армении.
2013-2014 гг. председатель молодежного РОсовета “Гюмри-2” ТЦ РПА.
2017-2018 гг. помощник председателя Ширакской ТО совета РПА.
С 2018 г. по н.в. заместитель председателя РО совета “Гюмри-2” ТОРПА.
В 2018 г. награжден грамотой председателя РПА.
В 2021 г. был избран членом старейшин Гюмрийской общины по избирательному списку партии Республики Армения.