1989-1994թթ. Երևանի ժողտնտեսության ինստիտուտ` ուսանող
1998-2005թթ. ՀՀ կենսաթոշակային և զբաղվածության հիմնադրամ (ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամ)` Սյունիքի մարզային վարչության գլխավոր մասնագետ-իրավաբան, վարչության պետ
2005թ. ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամ` ֆինանսաբյուջետային և հաշվապահական հաշվառման վարչության հաշվապահական հաշվառման բաժնի գլխավոր հաշվապահի տեղակալ
2005թ. ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակազմ` ՀՀ աշխատանքի պետական տեսչության պետի տեղակալ
2005-2009թթ.ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակազմ` ՀՀ աշխատանքի պետական տեսչության պետի տեղակալ (աշխատանքի գլխավոր պետական տեսուչի տեղակալ)
2009-2016թթ. ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակազմ` սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետի տեղակալ

1989-1994 гг.- Ереванский институт народного хозяйства – студент.
1998-2005 гг. – Пенсионный фонд РА (Государственный фонд социального страхования РА) – главный специалист, юрист, начальник областной администрации Сюника.
2005 г. - Государственный фонд социального страхования РА, Департамент финансово-бюджетной политики и бухгалтерского учета, отдел бухгалтерского учета - заместитель главного бухгалтера.
2005 г. - Аппарат Министерства труда и социальных вопросов РА - заместитель начальника Государственной инспекции труда.
2005-2009 гг. - Аппарат Министерства труда и социальных вопросов РА - заместитель начальника Государственной инспекции труда (заместитель государственного инспектора труда).
2009-2016гг. - Аппарат Министерства труда и социальных вопросов РА, заместитель начальника Государственной службы социального страхования.