Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի
1981-1989թթ.՝ Սպառողական կոոպերացիայի համամիութենական ԳՀԻ հայկական մասնաճյուղում աշխատել է կրտսեր գիտաշխատող, ավագ գիտաշխատող, ենթաբաժնի վարիչ, բաժնի վարիչ:
1989-1991թթ. եղել է Հայաստանի կոոպերատիվների միության գործադիր տնօրեն:
1991թ.` Հայաստանի ձեռնարկատերերի միության նախագահ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 49 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Միասնություն» դաշինք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ. Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ):
19.06.2007-31.05.2012թթ.` տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
08.09.2008-15.09.2009թթ.` 2008 թվականի մարտի 1-2 Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության Ազգային ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ:
2011թ. փետրվարի 25-ին ընտրվել է ԵԽԽՎ տնտեսական եւ զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ:
2012-2017թթ.- Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ:
19 դեկտեմբեր, 2014 թ.- Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրամանագրով՝ Ռուսաստանի Դաշնության հետ բարեկամության և համագոր- ծակցության, միջխորհրդարանական և մշակութային կապերի ամրապնդման համար Հերմինե Նաղդալյանը պարգևատրվել է «Բարեկամություն» շքանշանով:
Դեկտեմբերի 28, 2016թ.- Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով՝ Հայաստանի հասարակական-քաղաքական կյանքին և օրինաստեղծ գործընթացներին ակտիվորեն մասնակցելու համար Հերմինե Նաղդալյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով:

Member of RPA Executive Body, Chairman of the RPA Women's Council, Vice President of the National Assembly of the RA
Born on July 28, 1960 in Yerevan.
1981 - Graduated from Yerevan Institute of National Economy. Economist, PhD in Economic Sciences.
1981 - 1989 - She worked as junior scientific associate, later senior scientific associate, head of subdivision and then head of division in the All-Union Scientific Research Institute of Consumer Cooperation.
1989 - 1991 - Executive director of the Armenian Cooperative Union.1991 - President of the Armenian Entrepreneurs' Union.
1995 - 1999 - Deputy of the National Assembly (electoral district # 49.) Member of the Standing Committee on Financial - Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “Republic” faction, then member of Yerkrapah Deputy Group.
1999 - 2003 - Deputy of the National Assembly (proportional system, “Unity” alliance.) Member of the Standing Committee on Financial - Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “Unity” faction.
2003 - 2007 - Deputy of the National Assembly (proportional system, RPA.) Member of the Standing Committee on Financial - Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Member of RPA faction.
2007 - 2012 - Deputy of the National Assembly (proportional system, RPA.)
June 19, 2007 - May 31, 2012 - Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly.
September 8, 2008 - September 15, 2009 - Member of the Ad-hoc Committee on the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons.