Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի
1981-1989թթ.՝ Սպառողական կոոպերացիայի համամիութենական ԳՀԻ հայկական մասնաճյուղում աշխատել է կրտսեր գիտաշխատող, ավագ գիտաշխատող, ենթաբաժնի վարիչ, բաժնի վարիչ:
1989-1991թթ. եղել է Հայաստանի կոոպերատիվների միության գործադիր տնօրեն:
1991թ.` Հայաստանի ձեռնարկատերերի միության նախագահ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 49 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Միասնություն» դաշինք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ. Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ):
19.06.2007-31.05.2012թթ.` տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
08.09.2008-15.09.2009թթ.` 2008 թվականի մարտի 1-2 Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության Ազգային ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ:
2011թ. փետրվարի 25-ին ընտրվել է ԵԽԽՎ տնտեսական եւ զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ:
2012-2017թթ.- Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ:
19 դեկտեմբեր, 2014 թ.- Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրամանագրով՝ Ռուսաստանի Դաշնության հետ բարեկամության և համագոր- ծակցության, միջխորհրդարանական և մշակութային կապերի ամրապնդման համար Հերմինե Նաղդալյանը պարգևատրվել է «Բարեկամություն» շքանշանով:
Դեկտեմբերի 28, 2016թ.- Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով՝ Հայաստանի հասարակական-քաղաքական կյանքին և օրինաստեղծ գործընթացներին ակտիվորեն մասնակցելու համար Հերմինե Նաղդալյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով:

Нагдалян Эрмине Микаеловна
1981-1989гг. - младший научный сотрудник, старший научный сотрудник, заведующая сектором, заведующая отделом Армянского филиала Всесоюзного НИИ потребкооперации.
1989-1991гг. - исполнительный директор Союза коопе­ративов Армении, с 1991 года председатель Союза предпринимателей Армении.
1995-1999гг. - депутат НС (избирательный округ N 49). Член постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Республика”, затем депутатской группы “Еркрапа”.
1999-2003гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, блок “Единство”). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Единство”.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции РПА. Член РПА.
С 19.06.2007г. – член Постоянной комиссии по экономическим вопросам НС,
16.06.2008-15.09.2009гг. – член Временной комиссии НС по изучению событий, имевших место в городе Ереване 1-2 марта 2008 года,
06 мая 2012 года избрана депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от Республиканской Партии Армении.
Декабрь 28, 2016 - Указом президента Республики Армении Сержа Саргсяна Эрмине Нагдалян была награждена медалью «За заслуги перед отечеством» 1-й степени, за активное участие в общественно- политической жизни и законотворческих процессах в Армении.
2012-2017 гг.- Заместитель Председателя Национального Собрания РА
19 декабрь, 2014г. - Указом президента Российской Федерации Владимиром Путиным Эрмине Нагдалян была награждена орденом «Дружбы» за большой вклад в укрепление дружбы и сотрудничества с РФ, развитие межпарламентских и культурных связей.