Բադոյան Տիգրան Սլավիկի
2001-2005թթ ընդունվել եւ գերազանցությամբ ավարտել է ք. Վանաձորի «Մխիթար Գոշ» համալսարանի կառավարման ֆակուլտետը` «Կառավարում» մասնագիտությամբ:
2002-2005թթ. եղել է «Մխիթար Գոշ» համալսարանի ուսանողական խորհրդի նախագահ:
2005-2007թթ ընդունվել եւ ավարտել է նույն համալսարանի մագիստրատուրան` «Կառավարում» մասնագիտությամբ:
2005թ.-ից «Մխիթար Գոշ» համալսարանի տնտեսագիտության, մաթեմատիկայի եւ ինֆորմատիկայաի ամբիոնի դասախոս է:
2005-2006թթ. աշխատել է «ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ» ՓԲԸ-ի «Լոռի» մասնաճյուղում, որպես հաշվապահ, նույն բանկի «Տաշիր» մասնաճուղում` դրամարկղի վարիչ, 18.04.06թ. ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 1274Ա որոշմամբ ստացել է բանկի վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի, հանձնաժողովի անդամի եւ մասնաճյուղի գլխավոր հաշվապահ աշխատելու վկայական:
2011թ.-ից ՎՊՄԻ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դասախոս:
2003-ից Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության անդամ է: 2003-2007թթ. եղել է ՀՀԿ Գուգարքի երիտասարդական խորհրդի նախագահ, 2007թ.-ից ՀՀԿ Լոռու տարածքային կազմակերպության երիտասարդական խորհրդի նախագահն է :
2010 թ.-ին ՀՀ ԳԱԱ Մ.Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում գործող գիտական խորհրդում պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն: Տնտեսական գիտությունների թեկնածու է, դոցենտ:
2007 -2012թթ Լոռու մարզպետի օգնականն էր:
2012թ դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ վարչապետի թիվ 1195Ա որոշմամբ նշանակվել է Լոռու մարզպետի տեղակալ:
Գիտական 7 հոդվածների եւ մեկ աշխատության հեղինակ է :
2010 թվականին ՀՀԿ Նախագահի կողմից պարգեւատրվել է պատվոգրով եւ շնորհակալագրով:
2010թ. «Մաշտոց» կրթամշակութային կենտրոնի կողմից պարգեւատրվել է «Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Վազգեն Առաջին» մեդալով:

Was born on March 16, 1984 in Kirovakan.
2001 - 2005, Bachelor’s Degree received from the Department of Management of Mekhitar Gosh University in Vanadzor
2002 - 2005, Mekhitar Gosh University Student Council Chairman
2005 – 2007, Master’s Degree in Management received from the same university
2005 to date - Professor in Economics, Mathematics and Computer Science at Mekhitar Gosh University
2005 – 2006, Accountant at AGBA-Credit Agricole Bank’s Lori branch office, chief cashier at Tashir branch office of the same bank
2006, in accordance with ordinance numbered 1274-A of the Central Bank of the Republic of Armenia, he received a certificate for the post of Vice President of the Control Commission of the Bank, member of the commission and chief accountant of the branch
2011 to date, Professor at the Economics Department of the Vanadzor State Pedagogical Institute 2012, Founder of Lori Young Generation NGO
2003 to date, Member of the Republican Party of Armenia
2003 – 2007, Chairman of RPA Gugark Youth Council
2007 to date, Chairman of RPA Lori regional organization
2010, Thesis defended and PhD in Economics received from the Research Council of NAS Economics Institute after M. Kotanyan
2007-2012, Lori marz administration, assistant governor
December 3, 2012 – He was appointed Deputy Governor of Lori Marz in accordance with ordinance numbered 1195Ա by the RA Prime minister.
Author of 7 research papers and paper on teaching aids.
2010, Diploma and Letter of Appreciation awarded by the Chairman of the Republican Party of Armenia
2010, Mashtots cultural and educational center, awarded the medal of the Catholicos of All Armenians Vazgen I