Բադոյան Տիգրան Սլավիկի
2001-2005թթ ընդունվել եւ գերազանցությամբ ավարտել է ք. Վանաձորի «Մխիթար Գոշ» համալսարանի կառավարման ֆակուլտետը` «Կառավարում» մասնագիտությամբ:
2002-2005թթ. եղել է «Մխիթար Գոշ» համալսարանի ուսանողական խորհրդի նախագահ:
2005-2007թթ ընդունվել եւ ավարտել է նույն համալսարանի մագիստրատուրան` «Կառավարում» մասնագիտությամբ:
2005թ.-ից «Մխիթար Գոշ» համալսարանի տնտեսագիտության, մաթեմատիկայի եւ ինֆորմատիկայաի ամբիոնի դասախոս է:
2005-2006թթ. աշխատել է «ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ» ՓԲԸ-ի «Լոռի» մասնաճյուղում, որպես հաշվապահ, նույն բանկի «Տաշիր» մասնաճուղում` դրամարկղի վարիչ, 18.04.06թ. ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 1274Ա որոշմամբ ստացել է բանկի վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի, հանձնաժողովի անդամի եւ մասնաճյուղի գլխավոր հաշվապահ աշխատելու վկայական:
2011թ.-ից ՎՊՄԻ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դասախոս:
2003-ից Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության անդամ է: 2003-2007թթ. եղել է ՀՀԿ Գուգարքի երիտասարդական խորհրդի նախագահ, 2007թ.-ից ՀՀԿ Լոռու տարածքային կազմակերպության երիտասարդական խորհրդի նախագահն է :
2010 թ.-ին ՀՀ ԳԱԱ Մ.Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում գործող գիտական խորհրդում պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն: Տնտեսական գիտությունների թեկնածու է, դոցենտ:
2007 -2012թթ Լոռու մարզպետի օգնականն էր:
2012թ դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ վարչապետի թիվ 1195Ա որոշմամբ նշանակվել է Լոռու մարզպետի տեղակալ:
Գիտական 7 հոդվածների եւ մեկ աշխատության հեղինակ է :
2010 թվականին ՀՀԿ Նախագահի կողմից պարգեւատրվել է պատվոգրով եւ շնորհակալագրով:
2010թ. «Մաշտոց» կրթամշակութային կենտրոնի կողմից պարգեւատրվել է «Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Վազգեն Առաջին» մեդալով:

Бадоян Тигран Славикович
2001-2005 гг. поступил и с отличием окончил факультет управления университета «Мхитар Гош» г. Ванадзора по специальности «Управление».
2002-2005гг. был председателем студенческого совета университета «Мхитар Гош».
2005-2007гг. поступил и окончил магистратуру того же университета по специальности «Управление».
С 2005г. является преподавателем кафедры экономики, математики и информатики университета Мхитар Гош.
2005-2006 гг. работал бухгалтером в филиале “Лори” ЗАО “АГБА-Кредит Агриколь Банк”, а также работал заведующим кассой в филиале «Ташир» того же банка, 18.04.06г. решением 1274А Председателя Центрального банка Республики Армения получил сертификат для работы заместителем председателя контрольной комиссии банка, членом комиссии и главным бухгалтером филиала.
С 2011г. является преподавателем кафедры теории экономики Ванадзорского государственного педагогического института.
С 2003г. является членом Республиканской партии Армении.
2003-2007гг. – был председателем Гугаркского молодежного совета РПА, с 2007г. является председателем Лорийской территориальной организации РПА.
В 2010 году в научном совете, действующем в экономическом институте имени М.Котаняна НАН Армении защитил кандидатскую десертацию и получил научную степень кандидата экономических наук.
2007-2012гг. работал в администрации Лорийской области Армении в качестве помощника губернатора.
3 декабря, 2012г. решением 1195А Премьер-министра Республики Армения был назначен Заместителем Губернатора Лорийской области.
Автор 8 научных статей и одного учебно-методического пособия.
В 2010 году Председателем РПА награжден почетной грамотой и благодарственной грамотой.
В 2010 году культурно-образовательным центром «Маштоц» награжден медалью «Католикос Всех Армян Вазген Первый».