ՀՀ Կոտայքի մարզպետի տեղակալ, ՀՀԿ անդամ
1998-2003 թթ. սովորել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Մշակույթի ֆակուլտետի <<Հեռուստալրագրություն>> բաժնում:
2010 թ.-ին՝ ԱՄՆ-ի Մերիլենդ նահանգում Ճանաչողական և միջմշակութային փոխըմբռնման ծրագիր, Վերապատրաստման-ուսուցողական դասընթաց տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատուների համար:
2001-2002 թթ. աշխատել է որպես Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Կոտայքի թեմի առաջնորդարանի լրատվության պատասխանատու, <<Կեչառիս>> թերթի խմբագիր,
2002-2003 թթ.՝ՀՀ Կոտայքի մարզպետարանի աշխատակազմի մշակույթի և սպորտի բաժնի առաջատար մասնագետ,
2003-2006 թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի մամուլի քարտուղար,
2006-2008 թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի խորհրդական լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հարցերով,
2008-2012թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ,
2012թ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի տեղակալ:
2010թ.-ին արժանացել է ՀՀԿ Նախագահի պատվոգրի` ՀՀԿ 20-ամյակի կապակցությամբ և կուսակցական ակտիվ գործունեության համար,
2011թ.՝ ՀՀ Վարչապետի շնորհակալագիր` ՀՀ Անկախության 20-ամյակի առթիվ և աշխատանքային գործունեության ընթացքում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
2011թ. ստացել է Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքացիական ծառայության 1-ին դասի խորհրդականի դասյին աստիճան:

Born on October 14, 1982 in the city of Hrazdan.
1998-2003 - Armenian State Pedagogical Institute named after Kh. Abovyan, devision of TV-Journalism of the faculty of Culture.
2010 - Study Tour and Program on Intercultural Understanding, Training course for PR/Press Officers (USA, State Maryland).
2001-2002 – Primacy of Kotayk Patriarchal Diocese of the Armenian Apostolic Church, Press Officer, Editor of the newspaper “Kecharis”.
2002-2003 – Department of Culture and Sport of the Administration of the RA Kotayk marz, leading specialist.
2003-2006 – Press Secretary of the Governor of the RP Kotayk marz.
2006-2008 – Counselor to the Governor of the RA Kotayk marz related to the issues of Press and Public Relations.
2008-2012 – Head of the Department of Press and Public Relations of the RA Kotayk Administration.
2012 – Deputy Governor of the RA Kotayk marz.
2010 – Awarded the RPA Chairman Diploma on the occasion of the RPA 20th anniversary and for party activity.
2011 –Awarded Letter of Appreciation of the RA Prime Minister on the occasion of the 20th anniversary of the Republic of Armenia.