ՀՀ Կոտայքի մարզպետի տեղակալ, ՀՀԿ անդամ
1998-2003 թթ. սովորել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Մշակույթի ֆակուլտետի <<Հեռուստալրագրություն>> բաժնում:
2010 թ.-ին՝ ԱՄՆ-ի Մերիլենդ նահանգում Ճանաչողական և միջմշակութային փոխըմբռնման ծրագիր, Վերապատրաստման-ուսուցողական դասընթաց տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատուների համար:
2001-2002 թթ. աշխատել է որպես Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Կոտայքի թեմի առաջնորդարանի լրատվության պատասխանատու, <<Կեչառիս>> թերթի խմբագիր,
2002-2003 թթ.՝ՀՀ Կոտայքի մարզպետարանի աշխատակազմի մշակույթի և սպորտի բաժնի առաջատար մասնագետ,
2003-2006 թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի մամուլի քարտուղար,
2006-2008 թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի խորհրդական լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հարցերով,
2008-2012թթ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ,
2012թ.՝ ՀՀ Կոտայքի մարզպետի տեղակալ:
2010թ.-ին արժանացել է ՀՀԿ Նախագահի պատվոգրի` ՀՀԿ 20-ամյակի կապակցությամբ և կուսակցական ակտիվ գործունեության համար,
2011թ.՝ ՀՀ Վարչապետի շնորհակալագիր` ՀՀ Անկախության 20-ամյակի առթիվ և աշխատանքային գործունեության ընթացքում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
2011թ. ստացել է Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքացիական ծառայության 1-ին դասի խորհրդականի դասյին աստիճան:

Заместитель Губернатора Котайкской области, Член РПА
1998 – 2003 гг. учился в Государственном педагогическом институте им. Х. Абовяна на факультете Культуры отд. “Тележурналистика”.
2010 г. Программа межкультурного взаимопонимания, Учебно- подготовительный семинар для ответственных лиц по информации и связям с общественностью (США, штат Мериленд).
2001 – 2002 гг. работал ответственным по СМИ Резиденции главы Котайской Епархии Армянской Апостольской св. Церкви, главный редактор газеты “Кечарис”.
2002- 2003 гг. работал ведущим специалистом отдела спорта и культуры администрации мэрии Котайка РА.
2003 – 2006 гг. пресс-секретарь губернатора Котайка РА.
2006- 2008 гг. советник губернатора Котайка по вопросам СМИ и связям с общественностью.
2008 – 2012 гг. заведующий отделом по связям с общественностью и СМИ администрации мэрии Котайка .
2012г. - вице-мэр Котайка РА.
2010 г. к 20-летию РПА награжден грамотой Президента РА за активную партийную деятельность.
2011 г. к 20-летию независимости РА награжден благодарностью премьер- министра РА за значительный вклад за время трудовой деятельности.