Հարությունյան Վահագն
1996 թվականին ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը <<աշխատանքի էկոնոմիկա և սոցիոլոգիա>> մասնագիտությամբ, ստացել է տնտեսագետի որակավորում
1989-1990թթ. -Երևանի <<Էլեկտրոապարատների գործարան>>, հերթափոխի պետ
1998-2012թթ. - ՀՀ Նախագահի աշխատակազմ, գործերի կառավարչություն, առաջին կարգի֊ մասնագետ, առաջատար մասնագետ, շահագործման և ծառայությունների բաժնի ավագ կազմակերպիչ
2012թ. ապրիլի 11-ից - ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչություն, աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար
2012թ. հունիսի 30-ից - ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչություն, աշխատակազմի ղեկավար
2014թ. սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ Նախագահի թիվ ՆՀ-480-Ա հրամանագրով շնորհվել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:

Руководитель аппарата Управления по управлению государственным имуществом при Правительстве РА, член Совета РПА
Родился 7 августа 1972 г.в Ереване.
1966г. окончил Ереванский институт народного хозяйства по специальности “Экономика труда и социология”, получив квалификацию экономиста.
1989-1990гг.- начальник смены Ереванского электроаппаратного завода.
1998-2012гг.- специалист 1 категории, ведущий специалист, старший организатор отдела эксплуатации и служб Управления делами, Аппарат Президента РА.
С 11 апреля 2012 г.- исполняющий обязанности Руководителя аппарата Управления по управлению государственным имуществом при Правительстве РА.
С 30 июня 2012г.- Руководитель аппарата Управления по управлению государственным имуществом при Правительстве РА.
Указом Президента РА N-480 от 19 декабря 2014 года присвоено звание государственного советника гражданской службы РА второго класса.