ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմի ղեկավար
1994-1999թթ.՝ Երևանի պետական համալսարանի Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, միջազգայնագետ-պատմաբան
1999-2002թթ.՝ Երևանի պետական համալսարանի Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, Միջազգայյին հարաբերությունների և դիվանագիտության ամբիոնի ասպիրանտ
2002թ.` պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն՝ ստանալով պատմական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան /Միջազգային հարաբերություններ մասնագիտացմամբ/
1998-2001թթ.՝ Հրազդանի հումանիտար ինստիտուտ, դասախոս
2001-2004թթ.՝ ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն, արտաքին կապերի և լրատվության վարչություն, առաջատար մասնագետ, գլխավոր մասնագետ
2004-2007թթ՝ ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն, նախարարի գլխավոր խորհրդական
2006թ. հունվար-հուլիս` ՀԲ/ԱՄՀ Հոլանդական խմբի ներկայացուցչական հանդիպման ՀՀ կառավարության անունից կազմակերպչական աշխատանքների համակարգող
2006թ. հունիս-հոկտեմբեր` Եվրոպական հարևանության և գործընկերության գործիքի ներքո Անդրսահմանային համագործակցության համատեղ աշխատանքային հանձնախումբ, ՀՀ ներկայացուցիչ
2006թ. սեպտեմբեր` ՀԲ/ԱՄՀ կառավարիչների խորհրդի տարեկան համաժողով, ՀԲ Հայաստանի փոխկառավարիչ
2007-2008թթ.՝ ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն, նախարարության աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր ֆինանսիստ
2008-2013թթ.՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, նախարարության աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր ֆինանսիստ
2008-2013թթ.՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, նախարարին կից կոլեգիայի անդամ
2009-2011թթ.՝ Տնտեսական համագործակցության հայ-ավստրիական և հայ-գերմանական միջկառավարական հանձնաժողովների պատասխանատու քարտուղար
2010-2013թթ.՝ ՀԲ ներքին աուդիտորների տարածաշրջանային միության անդամ
2013-2014թթ. հունիս՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե, կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ-գլխավոր ֆինանսիստի տեղակալ
2013-2014թթ. դեկտեմբեր՝ ՀԲ Հարկային վարչարարության արդիականացման ծրագիր, կառավարման խորհրդի անդամ ՝
2014թ. հունիս-դեկտեմբեր՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
2014թ. դեկտեմբերի 22-ից՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար
2015թ. հունվարի 22-ից՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար
Կուսակցական պատկանելիություն
ՀՀ Նախագահի 2008թ. դեկտեմբերի 29-ի ՆՀ-343-Ա հրամանագրով շնորհվել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել է <<ՀՀ Զինված ուժեր 20 տարի>> հոբելյանական մեդալով
Մասնակցել է միջազգային ֆինանսական կառույցների կողմից արտասահմանում կազմակերպված մի շարք կրթական ծրագրերի, դասընթացների և համաժողովների

Руководитель Аппарата Министерства экономического развития и инвестиций РА
1994-1999гг. – Ереванский госдарственный университет, Факультет международных отношений, международник-историк
1999-2002гг. – Ереванский государственный университет, Факультет международных отношений, Аспирант кафедры международных отношений и дипломатии
2002г. – защитил кандидатскую диссертацию, получив степень кандидата исторических наук /по специальности международные отношения/
1998-2001гг. – Разданский гуманитарный институт, лектор
2001-2004гг. – Министерство финансов и экономики РА, Управление внешних связей и прессы, ведущий специалист, главный специалист
2004-2007гг. - Министерство финансов и экономики РА, Главный советник Министра
Январь-июль, 2006г. – Координатор организационных работ представительской встречи Международного валютного фонда и Голландской группы Всемирного банка
Июнь-октябрь, 2006г. – Совместная рабочая группа по трансграничному сотрудничеству в рамках Европейского инструмента соседства и партнерства, Представитель РА
2007-2008гг. - Министерство финансов и экономики РА, Руководитель аппарата-главный финансист
2008-2013гг. - Министерство финансов РА, Руководитель аппарата-главный финансист
2008-2013гг. - Министерство финансов РА, член коллегии при министерстве
2009-2011гг. – Армяно-австрийская и армяно-немецкая межправительственная комиссия по экономическому сотрудничеству, Ответственный секретарь
2010-2013гг. – Член регионального союза внутренних аудиторов Всемирного банка
2013-2014гг. – Комитет государственных доходов при Правительстве РА, Заместитель аппарата комитета – заместитель главного финансиста
2013-2014гг. – Программа модернизации налогового администрирования Всемирного банка, член управленческого совета
Июнь-декабрь, 2014г. – Министерство финансов РА, Заместитель руководителя аппарата министерства
22 декабря 2014г. – Министерство экономики РА, Исполняющий обязанности руководителя аппарата
С 22 января 2015г. - Министерство экономики РА, Руководитель аппарата
По приказу Президента РА ՆՀ-343-Ա от 29 декабря 2008г. была присвоена степень государственного советника 2-го класса гражданской службы РА.
По приказу Министра обороны РА награжден юбилейной медалью «20 лет Вооруженных сил РА»
Участвовал в образовательных программах, трейнингах и конференциях, организованных заграницей со стороны международных финансовых организаций.